Diskùsëjô:Pòlskô

Z Wikipedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

(Dyskusja przenisiona ze strony głónej do najbardziej zbliżonego tematycznie artykułu)

Automatycznie genrowane artykuły[editëjë zdrój]

Co myślicie o automatycznym wygenerowaniu artykułów o miastach, gminach i powiatach Polski (patrz: pl:Wikipedia:Automatycznie generowane artykuły) również w kaszubskiej Wikipedii? Jedyne, co trzeba by zrobić, to przetłumaczyć na kaszubski szablony, według których będą generowane hasła (np. terminy takie jak liczba ludności, gęstość zaludnienia itp.), a resztę zrobi bot. W ten sposób powstałoby kilkadziesiąt tysięcy artykułów. Czy uważacie, że to dobry pomysł? Ausir


Witaj Ausir
Trzeba by również przetłumaczyć nazwy własne miast na język kaszubski, a to wbrew pozorom wiele pracy.
Pomysł sympatyczny, ale przy znikomej aktywności w tej części wikipedii (związanej z małą liczbą osób piszących po kaszubsku) nie ma to moim zdaniem sensu. Wypełniajmy ją (wikipedię) stopniowo artykułami, a chociaż ich ilość nie będzie imponująca, to będą one choć sobą coś reprezentowały. Miejmy nadzieję, że będą pomocnym źródłem informacji w języku kaszubskim - często takiej, której praktycznie brak.
Mniej to często więcej.
Pozdrawiam serdecznie Kaszeba 20:14, 9 cze 2005 (CEST)
Jeśliby się udało znaleźć tabelkę z nazwami miast polskimi i kaszubskimi, to nie byłby to aż taki problem. No i nie wszystkie miasta mają chyba odpowiedniki kaszubskie? A takie automatycznie generowane artykuły (przykładem jest np: pl:Gostyń) nie są może imponujące, ale też pewną ilość informacji zawierają i mogłyby być również właśnie pomocnym źródłem informacji w języku kaszubskim. Ale rozumiem, że taka ilość artykułów mogłaby tak małą na razie Wikipedię trochę przytłoczyć, więc jeśli ich nie chcecie, to rozumiem :). Ausir 20:36, 9 cze 2005 (CEST)
1. Takiej tabelki nie znajdziesz (wykluczam małą, którą sam umieściłem w sieci parę lat temu, a która też nie jest bez błędów). Są opracowania nazw miejscowości, by te jednak porządnie zebrać i opracować w nowej pisowni, potrzeba lat i to naprawdę żmudnej pracy. To moim zdaniem wyklucza na dzień dzisiejszy "automatyzację" spisu miast. Nie ma to nic wspólnego z tym czy "chcemy", czy "nie chcemy" (tu zwracam również uwagę na to, że wypowiadałem się za siebie, więc liczba mnoga nie jest na miejscu ;-) )
2. Wbrew pozorom większość nazw jest inaczej wymawiana w języku kaszubskim niż polskim, a więc i inaczej pisana, stąd nie ma sensu wprowadzać czegoś: "bo chyba tak nie jest".
3. Automatyzację doceniam i ma ona napewno sens, ale tu doprowadzi z niewiedzy do kalki językowej - tego się obawiam - co może zniweczyć ten projekt.Kaszeba 21:31, 9 cze 2005 (CEST)
Hmm.. ciekawe, bo na przykład Warszawa jest pod polską nazwą - czyli chyba nie wszystkie miejscowości mają nazwy kaszubskie :). A zawsze można stworzyć listę kaszubskich odpowiedników polskich nazw miejscowych w Wikipedii i zaprogramować bota tak, aby dodawał jedynie hasła o miejscowościach, które na niej widnieją... Takie coś przydałoby się zresztą i do dodania kaszubskiej nazwy w nawiasie w artykułach na pl: Ausir 20:36, 9 cze 2005 (CEST)
@Warszawa - napisałem: "większość" a nie wszystkie - proszę czytać uważnie.
Pozdrawiam Kaszeba 06:43, 10 cze 2005 (CEST)

Infobox[editëjë zdrój]

Czy ktoś może przetłumaczyć na kaszubski pl:Szablon:Miasto infobox? Jeśli w artykułach o miastach będą infoboxy, to nawet jeśli nie będziemy generować automatycznie artykułów, będziemy mogli automatycznie uaktualnić już istniejące artykuły. Ausir 00:02, 11 lëpińca 2005 (CEST)

Pòlskô Repùblika -> Pòlskô[editëjë zdrój]

Mëszlã, że trza bãdzé zrëchtowac przeczerownié z Pòlskô Repùblika do Pòlskô. --Kaszeba 20:52, 2 séwnika 2005 (CEST)

According to the data from the recent statistical yearbook there's about 89% of Catholics in Polish population. It is also worth remembering that this data is subject to a big inaccuracy as it is reckoned upon the number of the baptized while many break away from this church. Anyway, what's the source of the famous "over 95%" data which I've encountered on several websites? 62.21.66.197 00:51, 27 séwnika 2005 (CEST)

Hi. For "95%" see: en,pl. --Kaszeba 16:44, 27 séwnika 2005 (CEST)