Diskùsëjô:Ansel Adams

Z Wikipedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kategòrëjô Mùzycë[editëjë zdrój]

Nie je to czasã zmiłka, że òn sã w ti kategòrëji nalôz? --Kaszeba 21:00, 31 zélnika 2005 (CEST)

Nié. W młodëch latach granim na klawirze zarabiôł na żëcé, tak tej béł warkòwim mùzykã. Jeżlë miôł z te dëtczi, to znaczi, że béł "nié-amatorã". Adams miôł wiôldżé jiwrë w szkòle, chtërny nie skùńcził (prôwdëjuwerno béł dislektikã) ë dlôte familëjô ùdbała so dawac mù priwatné lekcëje mùzyczi doma. Té lekcëje brał dosc długò ë to pò prôwdze miôł bëc jegò wark.
Przez jaczis dzél żëcégò zajimôł sã profesjonalno mùzyką (ò tim je w artiklu), tak tej je mòżlëwé przëpisanié gò do ti kategòrëji (nimò, że je przede wszëtczim znóny z czegò jinszégò). Jedna òsoba mòże słëchac doch do cziles kategòrëjów.
Terô mómë jedną kategòrëjã dlô wszëtczich mùzyków: kòmpòzytorów, klawirników, spiéwôków, skrzëpków ëtd. Mòże pózni mdze nót jich wëapartniac. Mëslã równak, że dzysô jesz nié, bò mdzemë mielë fùl kategòrëjów z jednym (abò nawetka 0) artiklów. Pòzdrówk, Ùczk 23:26, 31 zélnika 2005 (CEST)
OK, articzél żem czëtôł, blós cesk w nim je na fòtografijô ë to je tim co tegò kùnstôrza wërôżniwô òd jinszëch. Ale niech òstônie. Jem le blós rôd z tégò, że nie przediwôl jesz w krómie jaczis 10 lat, to bë bëł téż w "krómòwnicë" ;-) (to bëł le szpòrt). --Kaszeba 00:28, 1 séwnika 2005 (CEST)