Przejdź do zawartości

Wiki:Tôfla ògłosów

Z Wikipedia

30 I 2017[editëjë zdrój]

Od 30 stycznia 2017 brëkòwnik:Kirsan ma uprawnienia administratora Wikipedii w języku kaszubskim. tsca (dyskusja) 14:26, 30 stë 2017 (CET)[odpowiedz]

Pomysły na co wydać fundusze Stowarzyszenia Wikimedia Polska[editëjë zdrój]

W czasie dyskusji na liście Stowarzyszenia Wikimedia Polska okazało się, że ma ono nadwyżkę pieniędzy i brak pomysłów, na co je wydawać, więc potrzebna byłaby jakaś burza mózgów, co do wydatkowania funduszy. Proponuję więc, jak parę lat temu, zacząć od pierwszego kroku - zgłaszania różnorodnych pomysłów. Strona, na której zbieramy pomysły: Wikigranty/Na co byś przeznaczył(a) pieniądze by wesprzeć projekty Wikimedia?. Jeżeli chodzi o pomysły dot. wspierania kaszubskiej Wikipedii - piszcie tutaj. Przykuta 19:31, 21 gro 2012 (CET)[odpowiedz]

Polski zapasowym dla Kaszubskiego[editëjë zdrój]

Na Bugzilli zgłosiłem prośbę, aby język polski stał się językiem zapasowym dla języka kaszubskiego. A to znaczy, że jeśli jakiś element interfejsu nie będzie posiadać kaszubskiego tłumaczenia, to w zastępstwie pojawi się polska treść, a nie jak dotychczas angielska. Leinad 02:59, 24 zélnika 2010 (CEST)

Wëbôczë ironijã, le jak narô to tuwò sã nicht nie skarżëł na to, że jinterfejs nie je zrozmiałi. Mie nen anielsczi nie przeszkôdzô, pòlsczi równak mòże bëc. Smieszné je le to, że môsz to zgłoszoné, chòc nicht ce ò to nie proszëł, a sóm (pòdle twòji starné brëkòwnika) nie rozmiejesz kaszëbsczégò. Wëchôdô na to, że naji małô spòlézna ni mòże ùsôdzac ti ùdbë pòdle se :-). Pòzdrówczi --Kaszeba 20:37, 24 zélnika 2010 (CEST)

Wikikonkurs 2009 trwa![editëjë zdrój]

Drodzy Wikimedianie! Chciałbym przypomnieć, że w dalszym ciągu można starać się o dofinansowanie pomysłów na ulepszenie projektów Wikimedia. Jesienne dni mogą być doskonałą okazją np. do napisania nowego hasła lub zdobycia ciekawego materiału fotograficznego. Jeśli jednak brakuje Wam jakiejś niezbędnej pozycji bibliograficznej, potrzebujecie biletów wstępu, albo musicie pokryć koszty podróży, Wikikonkurs może ułatwić zdobycie środków finansowych na ten cel. Więcej szczegółów na wiki stowarzyszenia Wikimedia Polska, na stronie Wikikonkurs. W imieniu komisji konkursowej, Leinad 19:42, 18 lëstopadnika 2009 (CET)

Konferencja Wikimedia Polska 2008[editëjë zdrój]

W dniach 22-25 maja 2008 w Rabce-Zdrój odbędzie się Konferencja Wikimedia Polska 2008. Aktualnie trwają zapisy na noclegi w czasie konferencji. Dostępny jest także I Cyrkularz, można zgłaszać propozycje wykładów i warsztatów. Zapraszam wszystkich serdecznie, w imieniu organizatorów, Nova 23:11, 17 gromicznika 2008 (CET)

II edycja Wikikonkursu[editëjë zdrój]

Zakończyła się pierwsza edycja wikikonkursu. W jej ramach przyznano 161, 82 zł na 4 zgłoszone projekty:

http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikikonkurs/Rozstrzygni%C4%99cie_I_edycji

z których jeden jest już zrealizowany, a pozostałe 3 są w toku.

Zarząd Wikimedia Polska postanowił przekazać niewykorzystane dotąd środki z I edycji + dodatkowe 500 zł na II edycję wikikonkursu. W odróżnieniu od I edycji, II nie ma terminu zakończenia lecz będzie prowadzona aż do wyczerpania przyznanych środków. Zgłoszenia przyjmowane są cały czas na stronie:

http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikikonkurs/Plany_II_edycji

Cele II edycji i jej regulamin nie zmieniły się w stosunku do I edycji. Celem Wikikonkursu jest umożliwienie ochotnikom zrealizowania ich własnych pomysłów poszerzenia zawrtości projektów Wikimedia, wymagających pewnych nakładów finansowych, takich jak: pokrycie kosztów podróży, zakup biletów do muzeum, nabycie rolki filmu czy opłacenie kosztów kopiowania materiałów archiwalnych.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków. W tej chwili do "rozdania" jest jeszcze 688,18 zł.

Pozdrowienia,

Polimerek

Wié chto jak dodôwac kategòrëje? Jem przez gòdzënã próbòwôł, le niewiele z te je wëszłé. Wiki reagùje blós czej wpiszã pò anielskù: [[Category:titel_kategòrëje]]. Równak w taczi kategòrëji nie twòrzi sã aùtomatno lësta artiklów słëchającëch ti kategòrëji :-((

Czej wpiszã do artikla [[Kategòrëjô:titel]] abò [[Kategòrëje:titel]], wiki nie ùznôwô tegò ë traktëje to jak zwëczajny tekst ë czësto nick sã nie dzeje. Co je robic??

Ùczk 22:26, 16 séw 2004 (CEST)

Dodałem brakujące przestrzenie nazw do artykułu LanguageCsb.php na meta (wymaga tłumaczenia). Przypuszczam, że przyczyną nie działania LanguageCsb.php jest to, że nikt nie wgrał go na serwer wikipedii. --Kasei-jin 14:32, 3 Apr 2005 (CEST)

 • Czy ktoś z Was aktywnie się tym zajmuje, czy potrzebujecie pomocy w kwestii instalacji tłumaczenia?
  --tsca 11:53, 3 May 2005 (CEST)
  • Ja niestety nie znam kaszubskiego, dlatego wstawiłem (?) w LanguageCsb.php. Dopiero wczoraj zauważyłem że Kaszeba jest aktywny w pl.wiktionary, napisałem do niego w tej sprawie. --Kasei-jin 12:15, 3 May 2005 (CEST)
   • OK, dopisałem się tam modyfikując Twoją prośbę. Po weryfikacji poprawności tylch kilku słów załatwię resztę.
    --tsca 12:24, 3 May 2005 (CEST)
   • (część haseł "Wikipedijô:*" zostanie chwilowo przeniesiona. Jest to konieczne przed zainstalowaniem nowych nazw przestrzeni - proszę na razie tego nie ruszać)
    --tsca 11:33, 4 May 2005 (CEST)


Przestrzenie nazw zostały zainstalowane - wszystko powinno już działać, w tym kategorie. Nieaktualne odnośniki poprawię botem. Nazwy przestrzeni to:

/* private */ $wgNamespaceNamesCsb = array(
  NS_MEDIA      => "Media",
  NS_SPECIAL     => "Specjalnô",
  NS_MAIN       => "",
  NS_TALK       => "Diskùsëjô",
  NS_USER       => "Brëkòwnik",
  NS_USER_TALK    => "Diskùsëjô_brëkòwnika",
  NS_PROJECT     => "Wiki",
  NS_PROJECT_TALK   => "Diskùsëjô_Wiki",
  NS_IMAGE      => "Òbrôzk",
  NS_IMAGE_TALK    => "Diskùsëjô_òbrôzków",
  NS_MEDIAWIKI    => "MediaWiki",
  NS_MEDIAWIKI_TALK  => "Diskùsëjô_MediaWiki"
  NS_TEMPLATE     => "Szablóna",
  NS_TEMPLATE_TALK  => "Diskùsëjô_Szablónë",
  NS_HELP       => "Pòmòc",
  NS_HELP_TALK    => "Diskùsëjô_Pòmòcë",
  NS_CATEGORY     => "Kategòrëjô",
  NS_CATEGORY_TALK  => "Diskùsëjô_Kategòrëji"
);

Niniejszym plik na meta staje się nieaktualny (z powodów tech. mamy tu zmiany typu Wikipedista → Brëkòwnik itd). Pozdrawiam,
--tsca 11:07, 4 maj 2005 (UTC)

Wikimedia Polska[editëjë zdrój]

Propozycja stworzenia oddziału Wikimedia w Polsce omawiana jest w artykule m:Wikimedia Polska. Jeśli uważacie, że zlokalizowany w Polsce oddział powinien dbać również o interesy Wikipedii kaszubskiej lub chcecie się zaangażować, weźcie udział w tej dyskusji.
--tsca 11:55, 3 May 2005 (CEST)

Sztatut - Wikimedia Polska[editëjë zdrój]

Proszã ò pòmòc w dolmaczënkù sztatutë Stowôrë Wikimedia Pòlskô na kaszëbsczi. --Kaszeba 22:10, 19 stëcznika 2006 (CET)

Ùzémczi[editëjë zdrój]

Witóm, Móm pòprôwioné "ùzémkë" na "ùzémczi". Szablóna:stub pòprôwiô to aùtomatno w tekstach artiklów, równak do lëstë ùzémków artikle dodôwóné są pò jich edicëji (wszëtkò równo jaczi, sygnie wcësnąc "edicëjô" ë "zapiszë"). Pòzdrówczi, Ùczk 03:10, 1 Jun 2005 (CEST)

Interwiki[editëjë zdrój]

W soft-wôrze MediaWiki òstało ju pòprôwioné "Kaszëbscziej" na "Kaszëbsczi". Lënczi z jińszëch Wikipedijów pòkazëją ju pòprôwné miono. Pòzdrówk, Ùczk 02:17, 12 lëpińca 2005 (CEST)

Slavopedia[editëjë zdrój]

Powstaje projekt Slavopedia - wspólny portal dla Wikipedii w językach słowiańskich, więc także dla Wikipedii kaszubskiej. Zapraszamy do współpracy!
--tsca 23:19, 30 lëpińca 2005 (CEST)

Język kaszubski[editëjë zdrój]

Mam propozycję, aby utworzyć szablon z tekstem (w jęz. kaszubskim): Ten artykuł został napisany przez osobę nie władającą w pełni językiem kaszubskim; jego poprawność językowa wymaga weryfikacji. Szablon zawierałby kategorię "Do weryfikacji", kategorię tę mogłyby od czasu do czasu przeglądać osoby kompetentne językowo, wprowadzać ew. poprawki do artykułów i usuwać szablon. Co o tym myślicie? Czy może uważacie, że lepiej, aby takich "niepewnych" stubów w ogóle nie tworzyć?
--tsca 23:19, 30 lëpińca 2005 (CEST)

 • Wedle mie to je dobrô ùdba. Łatwiej będzie sprawdzać i może to trochę ożywi naszą encykopledię. Tylko jeżeli będzie to robione na umiarkowaną skalę (tzn. żeby takich stubów nie powstawało o wiele więcej niż tych poprawnych, bo nas zaleje) i najlepiej żeby były to wartościowe stuby, np. na ciekawe tematy, a nie powielane mechanicznie. Może by było nawet lepiej gdyby były to rozwinięte artykuły, a nie tylko stuby? Pod takimi warunkami jestem jak najbardziej za. Oto moja propozycja tekstu do szablonu: "Hewòtny artikel òstôł napisóny przez òsobã jakô nie znaje perfektno kaszëbsczégò. Jãzëkòwô pòprôwnosc negò artikla wëmôgô werifikacëji." Ùczk 02:14, 31 lëpińca 2005 (CEST)
 • 1. Nie jestem do końca co do tego przekonany. Takie oceny poprawności gramatyczno-ortograficznej mogą być też odbierane osobiście i zniechęcać, miast zachęcać. W sumie, to zparogramujcie może tak robota, by przy moich edycja to automatcznie dodawał :-D (w miarę możliwości we wszystkich językach w których coś wypisuję).
2. Jeśli szablon o weryfikacji, to proponuję o umieszczanie tego komentarza w czterech językach csb/pl/en/de. --Kaszeba 13:15, 31 lëpińca 2005 (CEST)
 • Ad 1. Chodziłoby chyba o to, żeby ośmielić nowe osoby, szablon wstawiałaby sama osoba która napisała artykuł, więc nie mogłoby to być odbierane "osobiście". Chodzi o to żeby nowi ludzie nie bali się pisać. Tak już jest, że małe wikipedie rozwijają się też dzięki osobom uczącym się jezyka. Ad 2. Jeżeli ktoś nie rozumie csb to nieczyta artykułów w csb. Poza tym artykuły w csb.wikipedia mają być tylko w csb, więc sens umieszczania innych języków w szablonach byłby dla mnie niezrozumiały. -- Ùczk 14:50, 31 lëpińca 2005 (CEST)
  • Jeśli mają to robić (ozanczać artykuły) sami autorzy, to nie mam z tym żadnego problemu - nie było to dla mnie po przeczytaniu propozycji oczywiste.
  • Co do drugiej części (czterojęzyczna notatka), to w tym wypadku wydawała mi się ona pomocna i to właśnie ze względu na efekt edukacyjny, widząc w tym swego rodzaju zachętę. No ale raz o edukacji i nauce, a raz o niekonsekwencji - upierał się nie będę. Pozdrawiam serdecznie --Kaszeba 23:14, 31 lëpińca 2005 (CEST)

Nowé ikònczi dlô Przédny Starnë[editëjë zdrój]

Na Commons pòjawiłë sã nowé ikònczi, wedle mie baro snôżé. Mëslã, że dobrze bëłobë zmienic përznã projekt Przédny Starnë na barżi farwny ë mòdern. Hewò je propòzycëjô.

Z datumù jem zrezygnowôł, bò wnetka nigdë nie je pòkazywóné richtich. Jak sã Wama nowi wëzdrzatk widzy ë czë je chto procëm? Pòzdrówk, Ùczk 23:47, 17 stëcznika 2006 (CET)

 • 1. Mie sã barżi widzi to òglowé wiadło ò wiki z małëma lëtrama ù górë(jak bëło przóde) , a nie jak chtos mô to terô zmienioné. (Mëszlã, że trza bë bëłó zazychrowac przédną starnã)
 • 2. A tak to mòże bëc - je to czëtne. --Kaszeba 21:08, 19 stëcznika 2006 (CET)

Në jo, ksãżëc ju minął ë nie widzã procëmnëch głosów. Tej co, zmieniwómë? Lëtrë ù górë mògą bëc mniészé, to chòba lepi wëzdrzi.

Terô mëslã, że Przédną Starnã pò prôwdze mógbë zazychrowac, a przez to, że jinaczi lëdze mdą co sztót dodôwac interwiki, jaż mdze nót scrollowac na 5 kilometrów w dół. Z interwiki na Przédny Starnie mùszi sã ògreńczac, mòja deja bëła dac:
a) pl, de, en - bò ti mòwë rozmieje nôwicy lëdzy chtërny rozmieją téż csb
b) resztã zôpadnosłowiańsczich jãzëków, bò bez wiôldżi ùcemiãdżi zrozmiejemë téż zacht dzél (czej dóńdze szląskô ë sorbskô wiki darwôłbë je dodac).
Përznã wicy lënków do jinëch Wikipedijów z najégò kùlturnégò krézu mòżemë dac w teksce Przédny Starnë + lënk do kòmpletny ë wiedno aktualny lëstë na meta.

Za wiele infòrmacëji pòdóny narôz je dezinfòrmacëją. Òbaczta sami, chtërnô Przédnô starna lepi wëzdrzi: [1] czë [2] ? Pòzdrówk, Ùczk 23:48, 17 gromicznika 2006 (CET)