Przejdź do zawartości

Diskùsëjô brëkòwnika:Tuvok

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedia

JEŻLË SPÒDZÉWÔSZ SÃ ÒDPÒWIESCË NA SWÓJ WPISËNK, TEJ PROSZÃ ZAZÉRÔJ TUWÒ, BÒ DLÔ KLÔROWNOSCË MDÃ BLÓS TUWÒ ÒDPÒWIÔDÔŁ.

IF YOU EXPECT AN ANSWER, PLEASE COME BACK HERE AFTER SOME TIME. FOR THE SAKE OF CLARITY I WILL ANSWER ONLY HERE.

JEŚLI SPODZIEWASZ SIĘ ODPOWIEDZI NA SWÓJ WPIS, PROSZĘ ZAJRZYJ TU PONOWNIE PO JAKIMŚ CZASIE. DLA PRZEJRZYSTOŚCI BĘDĘ ODPOWIADAŁ TYLKO TUTAJ.

FALLS DU EINE ANTWORT AUF DEINEN EINTRAG ERWARTEST, BITTE SCHAU MAL HIER NACH EINIGER ZEIT. UM KLARHEIT ZU BEHALTEN WERDE ICH NUR HIER ANTWORTEN.


False Friends of the Slavist[editëjë zdrój]

Please have a look at wikibooks:False Friends of the Slavist. With your language skills, you can help us very much there, though there is not too much to be done. See also wikibooks:Talk:False Friends of the Slavist for details on what is still needed. Thanks in advance! --131.220.132.70 20:07, 1 strumiannika 2006 (CET)

Kùrów a Kurów[editëjë zdrój]

Dlôcz je terô przeczierowanié w apartną starnã? To pòchôdô doch òd Kùra. Terô to je raz tak a raz tak z tima mionama. Gwës terô bãdze ò mni i barżi wôżnëch môlach. Wëbôcz, le jô tegò co robisz nie rozmiã. --Kaszeba 10:21, 18 strumiannika 2006 (CET)

Dlôte, że jidze ò fùnkcjonalnosc encyklopediji. Jeżlë zapiszemë Kùrów, tej dlôcz nié Kùrowò? Pisanié Kùrów/Kùrowò w praktice je leno wiôldżim ùgrãdzenim, chòc mòże snôżo wezdrzec.
Dôjmë na to, chtos béł w tim môlu ë terô chce sprôwdzëc co ò nim pisze Wikipedijô. Tej żebë wpisac hasło na górze, w adresowim sztremelkù, mùszi sã nôpierwi baro nagłowic, czë to bądze Kùrów, Kùrowò czë jesz co jinégò. A to jesz nick, co bądze z anielsczima abò frańcësczima wioskama? Tam mòże bëc z 10 mòżlëwòtów pisënkù. Ë co tej?
A nôlepi òbaczë jak to robią jini, w tim mùszi bëc jakôs przëczëna, jô doch tegò sóm ni móm wëmësloné: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Miasta_Czech
Czë Pòlôsze twòrzą swòje miona dlô: Holýšov, Kožlany, Havlíčkův Brod, ëtd.? A przë tim to są gardë, a nié wiosczi jak Kùrów. Ano, nie twòrzą i nie piszą Holiszów, Havliczków Bród. A z jaczi przëczënë? Pò prostu praktika i fùnkcjonalnosc, wiele wicy z tegò bë bëło kòmplikacëji ë robòtë jak pòżëtkù.
Za to piszą: Czeski Cieszyn, Czeskie Budziejowice, Praga ëtd., bò to są wôżné gardë.
Jeżlë zaczniemë twòrzëc miona taczé jak dlô Kurowa dlô kòżdi wsë w Eùropie, tej dalek z encyklopediją nie dóńdzemë, fùnkcjonalnosc bądze prakticzno zerowô. A przë kòżdi wiosce dôwac pò cziles redirów téż ni mô sensu. Pòzdrówk, Tuvok 19:50, 18 strumiannika 2006 (CET)
PS. Co jinégò môle w Pòmòrsce, tu doch mómë zdroje i jinô je historëjô tich zemiów. Chòc to je baro grãdé, mëszlã że je nót wracac do najich stôrëch mionów, nawetk czej òne są czasã rekònstrukcëjama. Tegò téż jaż tak wiele ni mô. Dejade, móm wątplëwòscë do pôru môlów chtërné bëłë zakładłé przez brandenbùrsczich panowników, tam je czãsto leno miemiecczé miono (òsoblëwò kòl Gorzowa).

Article request[editëjë zdrój]

Greetings Tuvok!, Can you please help me create a stub for this article? - It is based on the English article. 3-5 lines would be sufficient enough. Your help would be appreciated. (I do not know what the correct Kashubian title should be).

Regards -- Joseph, 21:35, 18 strumiannika 2006

你好, Joseph. This article has been already written: Prôwdzëwô Cerkwiô Jezësa
Kind regards, Tuvok 22:03, 18 strumiannika 2006 (CET)

Thankyou so much for your help Tuvok! I am very grateful. May you prosper! 謝謝您的幫忙, 願神祝福你!

Regards -- Joseph, 21:44 sobòta 18 strumiannika 2006 (UTC)

Rëmiô ë jinsze òdjimczi[editëjë zdrój]

Nie mëslôł të żebë dac òbrazczi stądka do commons? Tej téż mòżna je mdze dac na jinszich Wikipediach. Warszk 12:52, 29 strumiannika 2006 (CEST)

Wszëtczé mòje lopczi są ùżëczoné na wòlnëch licencëjach, tej ga kòmù sã widzą mòże je bezproblemòwò wëzwëskiwac w jinëch projektach (np. wladowac do Commons bez pëtaniô), nawetka je mie w taczich przëtrôfkach baro mieło. Na pòlsczi wiki móm czëtóné pòzdrzatczi, że w môłëch projektach to nie da wôrtnëch ë zajimnëch zachów. Dlôte tej sej wladëjã jaczi lopk do csb.wiki, pò to bë bëło wôrt téż tuwò zazerac za nowima zamkłoscama, chtërnëch dze jindze jesz nie da. Pòzdrówk, Tuvok

Czy mógłbyś załadować swoje zdjęcia z artykułu Stôłpsk na commons:? Są ładnie zrobione, przydadzą się w innych wersjach Wikipedii. Michał (en, es, fr, ro)


Wszystkie moje pliki udostępnianie są na wolnych licencjach, więc jeżeli komuś odpowiadają może je śmiało wykorzystywać w innych projektach (np. przenieść do Commons bez pytania), nawet jest mi w takich przypadkach bardzo miło. Spotkałem się na pl.wiki z opinią, że na małych wiki (w tym na csb) nie ma rzeczy wartościowych i ciekawych i że takie projekty nie mają sensu. Dlatego od czasu do czasu załaduję coś do csb.wiki, po to żeby było warto też tutaj zaglądać po treści których nie ma jeszcze gdzie indziej. Pòzdrówk, Tuvok 18:19, 28 môja 2006 (CEST)

Hello from Moscow[editëjë zdrój]

Hello brother! Can you spell for me Rëbnica-Dãbògóra? How exactly I must read this name? If it is possible - spell it in Russian or in English. I need this information. I try to do work about Pomorska. Evgeniy, Moscow. bond77@mail.ru 85.198.76.152 09:43, 7 łżëkwiôta 2010 (CEST)