Diskùsëjô:Propòzycëjô nowi przédny starnë

Z Wikipedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

To je propòzycëjô nowégò layout'u dlô Przédny starnë. Proszã, piszta co ò tim mëslëta.

Wëmôgô jesz doprôcowaniô dlô Internet Explorera:

  • niechtërné ikònczi mùszałëbë bëc zrëchtowóné na ôrt Indexed colour, a nie RGB
  • w IE je jaczis jiwer z prawą ramką tabelków, z tim bë bëło nót co zrobic

W jinszëch przezérnikach na mòjim kòmpùtrze to wëzdrzało OK.

Ikònczi jaczé móm nalazłé, są leno dlô sprôwdzeniô fùnkcjonalnotë. Jeżlë znôta lepszé ikònczi, proszã pòkôżta. (Gwësno je nót zmienic ikònkã dlô Pòmòcë ë Rozmajitëch).

Przë projektowanim jô jem sã czerowôł przede wszëtczim sloweńską ë islandzką wikipediją, chtërné mie sã widzą za estetikã ë prostotã. Wedle mie plusama taczégò wëzdrzatkù są:

  • wiele mni czerwiony farwë na przédny starnie, a za niedłëgò ju wògóle ji nie mdze
  • lepszô estetika, ni ma wiedno tégò jiwru z jedną dłëgszą a jedną krótszą tabelą w różnech przezérnikach
  • lepszô òrganizacëjô, nie je nama doch nót wiele tekstu na przédny starnie, wedle mie jidze ò to bë z przédny starnë mógł dóńc chùtkò w pôrã klików (2,3) do kòżdégò artikla.

Tak doch ë bądze, òsoblëwò czej dodómë lënk do czegòs taczégò: Przezérk wedle kategòrëjów w anielsczi Wikipediji

Nôpierwi równak mùszimë doprôcowac kategòrizacëjã, a pòtemù mòżemë dac lënk do taczi schemë na dole starnë (tam pòniżi alfabétny lëstë).


Proszã piszta co ò tim mëslëta, abò pòdôwajta wasze propòzycëje.

1. Móm narô blós le ten wëzdrzatk kąsk zjionaczoné (zdrzë IE). --Kaszeba 07:10, 30 lëpińca 2005 (CEST)
2. W IE je jiwer z transparetnym png, blós to je jiwer soft-wôrë ë nie ma sã co (wedle mie) tim czerowac (W IE 7 beta je ju "patch" bënë). --Kaszeba 10:02, 30 lëpińca 2005 (CEST)

Po polsku w skrócie: to jest wstępna propozycja nowej strony głównej. Jeżeli się przyjmie to wymagałaby jeszcze dopracowania: np. niektóre ikonki nie są przeźroczyste, w IE nie pokazuje się prawa ramka tabelki. Ikonki są tylko umieszczone na próbę dla sprawdzenia funkcjonalności, jeśli macie lepsze proszę pokażcie. Proszę piszcie, co o tym myślicie, ewentualnie zgłaszajcie swoje propozycje.

Pòzdrówk, Ùczk 23:50, 29 lëpińca 2005 (CEST)

1. Generalnie wygląd już dopasopwałem (ramki+IE)
2. IE ma problemy z png, więc i w nim przeźroczyste obrazki nie są bez patcha takimi - moim zdaniem nie ma się co tym przejmować. (IE 7 beta ma to już) --Kaszeba 10:02, 30 lëpińca 2005 (CEST)

Jeżlë sã je zrëchtëje w Indexed color miast w RGB, tej bãdą téż transparentné w IE. Wikszosc lëdze brëkùje doch Explodera, tak tej to bë bëłô nót dopasowac. Tak co, jeżlë do strzodë nie mdze głosów procëmnëch nowémù wëzdrzatkòwi, tej zmieniwómë? -- Ùczk 00:51, 1 zélnika 2005 (CEST)

Mëszlã, że mòżemë zmienic (mòże le pòżdac do sobòtë?). Òbrôzczi móm ju zjinaczoné (blós to nie je to co bëło, terô je w max. 256 farwach). --Kaszeba 18:30, 1 zélnika 2005 (CEST)
No jo, ju je pò sobòcé :-) ë nicht nié bëł procëm, tak że mëszlã, że ju je czas na to bës to zjinacził. Twòja ùdba, tak że żdóm terô le na tã zjinakã.--Kaszeba 12:05, 7 zélnika 2005 (CEST)